ще
згорнути
Усі статті номера
1
січень 2019року
новини та події

Три важливі новини місяця

1. У ProZorro тепер можна укладати 4-річні закупівельні угоди

У ProZorro з’явилася технічна можливість проводити рамкові закупівлі. Замовники зможуть закуповувати через систему товари та послуги широкого вжитку й укладати рамкові угоди строком до чотирьох років. Протягом цього строку в межах угоди можна буде проводити закупівлю та проплату невеликого обсягу. І що важливо — тільки тоді, коли виникне потреба.

Рамкові угоди запроваджують в два етапи:

  • на першому запустили функціонал для визначення переліку учасників рамкової угоди та цін за одиницю. Отож замовники можуть оголошувати закупівлі;
  • на другому — в I кварталі 2019 року розроблять функціонал для проведення аукціону серед учасників.

«Від застосування рамкових угод свої переваги отримує кожна із сторін. Державні установи — можливість у скорочені терміни придбати потрібний товар чи послугу. Постачальники — зможуть налагодити довготермінову співпрацю з державою та планувати свою участь у тендерах», — так пояснює нововведення Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. 

2. Змову на торгах можна визначати за новим інструментом

ТІ Україна разом із YouControl розробили інструмент, за допомогою якого легко шукати змови в публічних закупівлях. Скажімо, коли учасники реєструють ще одну компанію і йдуть разом з нею на торги. Або коли замовники запрошують на аукціон компанії своїх друзів та родичів. 

За антиконкурентні узгоджені дії передбачена відповідальність, адже це завдає збитків державі. Вирішенням проблем зі змовою на торгах займається АМКУ. Якщо змову учасників доведуть, їх зобов’яжуть сплатити штраф — до 10% доходу за попередній звітний період. До того ж вони потраплять до так званого чорного списку і не матимуть права брати участь у торгах протягом трьох років.

Новий інструмент працює на базі двох платформ — моніторингового порталу DOZORRO та аналітичної системи YouControl. На DOZORRO закупівлі фільтрують за регіоном, замовниками, учасниками, переможцями чи сферою. Далі на YouControl за даними ЄДР на момент закупівлі зв’язки шукають за такими ознаками: П. І. Б., телефони, адреси, засновники, бенефіціари, директори, правонаступники та філії.

3. Закупівлі ліків і надалі оптимізуватимуть — за новою Стратегією

Урядовці затвердили Стратегію забезпечення населення ліками до 2025 року. Аби якісні, ефективні та безпечні ліки стали доступнішими для українців, протягом 6 років держава стимулюватиме інновації й дослідження у галузі фармацевтики та раціональніше відбиратиме препарати до Національного переліку основних лікарських засобів.

Також з-поміж завдань Стратегії: удосконалити систему державного регулювання цін на лікарські засоби; започаткувати роботу централізованої закупівельної агенції; оптимізувати процес публічних закупівель ліків, їх розподілу та постачання з урахуванням фактичних потреб; удосконалити розрахунок потреб медзакладів у ліках через систему постійного моніторингу.

  1. У ProZorro тепер можна укладати 4-річні закупівельні угоди
  2. Змову на торгах можна визначати за новим інструментом
  3. Закупівлі ліків і надалі оптимізуватимуть — за новою Стратегією