ще
згорнути
Усі статті номера
стаття 1 із 34
Не прочитано
10
жовтень 2019року
слово редактора

На крилах надії

Наприкінці літа в наше життя стрімко увірвалася новина — у Парламенті зареєстрували законопроєкт зі змінами до Закону про публічні закупівлі. І попри непоодинокі сумніви, цього разу парламентарі потрібні голоси знайшли і закон швидко ухвалили. Отже, змінам бути!

Новий закон — крок не лише до прозорих, а й до ефективних закупівель. У ньому є норми, які допоможуть зробити національне закупівельне законодавство більш європейським. Однак переважна їх кількість покликана подолати недоліки, що існують нині у процесі закупівель. Звичайно, практика покаже й проблемні, які потребуватимуть коригування. І це нормально — ніщо одразу не буває досконалим, і тільки час та спільна робота допоможуть зробити Закон про публічні закупівлі по-справжньому довершеним.

Наразі ж Новий закон дає надію, що закупівлі будуть більш професійними і чесними, а корупціонерів, які не хочуть, аби Україна ставала багатшою і економічно сильнішою, поменшає.

На що саме налаштовуватися замовникам? У коментарі директорки департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки Лілії Лахтіонової читайте про те, якими будуть спрощені закупівлі, який механізм допоможе перемогти ціновий демпінг, що передбачає новий підхід до організації закупівельної діяльності та які ще нововведення запровадять. А чим саме планують вдосконалити процес оскарження і як це позначиться на проведенні закупівель — дізнавайтеся із пояснень відомого правника Миколи Смирнова.

Як бачимо, реформа закупівель триває. Змін буде справді багато, але їх не потрібно боятися. Треба лиш вчасно і професійно реагувати. А щоб не виникало проблем — використовувати допомогу досвідчених експертів. Чекайте на нові коментарі вже у наступних номерах журналу «Держзакупівлі». Ми продовжимо розповідати про нововведення, аналізувати їх і пояснювати, як працювати по-новому.

З повагою
Оксана СОКОЛОВА,
головний редактор

РЕДАКЦІЙНО-ЕКСПЕРТНА РАДА
ЄРМІЛОВА Г. Ю. — начальник управління внутрішнього аудиту Міністерства економічного розвитку і торгівлі УкраїниЗЕЛЕНЯК О. П. — експерт ГО «Ейдос» Центр політичних студій та аналітики
КОБА Т. М. — радник з питань державних закупівель в. о. міністра охорони здоров’я України Уляни СупрунСОЛОНАР Л. М. — начальник навчального центру, Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата
АБАШИНА О. Ю. — завідувач сектору державних закупівель Державної казначейської служби УкраїниУЛЬЯНОВ М. М. — директор ТОВ «Бюро державних закупівель»
ДУБРОВА Я. А. — консультант з питань публічних закупівельКРАСКОВСЬКА І. М. — президент СУ «Східноукраїнська асоціація експертів-консультантів з питань державних закупівель»
МІШТА Т. В. — заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку — начальник відділу професіоналізації сфери публічних закупівель 
ЮДІЦЬКИЙ О. Л. — заступник голови МГО «Рада з питань європейської інтеграції України», сертифікований член Королівського інституту закупівель та постачання (CIPS, Великобританія), член громадських рад Антимонопольного комітету України, Мінекономрозвитку України, канд. юрид. наук 

Київ
МЦФЕР-Україна
2019

№ 10, 2019
Отримайте подарунок за колекцію зірок